Sevgiye Uzanan Eller’den Teşekkür Belgesi

Podomania sevgiye uzanan elin yanında Adana Valiliği’nce, yürütülen 'Sevgiye Uzanan Eller' Projesine destek veren Podomania Ayak Sağlığı Merkezi kurucusu ve uzmanı Nazlı Ekici'ye teşekkür belgesi verildi.

Valilik Toplantı Salonun'da gerçekleştirilen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Halis Arslan, Sevgiye Uzanan Eller Projesi’ne destek veren kurum ve kuruluş temsilcileri ile proje kapsamındaki öğrenciler katıldı. Törende konuşan Vali Coş, özellikle yoğun göç alan bölgelerdeki yoksul ve ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerinin sportif ve kültürel faaliyetlere yönlendirilerek, toplumsal kaynaşma ve bütünleşmenin arttırılması noktasında hayata geçirilen; 'Sevgiye Uzanan Eller Projesi'nin, amacına ulaşmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Bugünün çocuklarının, geleceğin teminatı olduğunu vurgulayan Vali Coş, konuşmasının ardından, proje kapsamında bugüne kadar ortaya konulan çalışmalara katkı sunan çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri ile hayırseverlere teşekkür belgesi verdi.

Vali Coş’tan teşekkür belgesini alan Podomania Ayak Sağlığı Merkezinin kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği Yürüyüş Analizi sonucunda, çocukların ayaklarındaki problemlere yönelik ayakkabı ve tabanlıklarını temin eden Podomania Ayak Sağlığı Merkezi sahibi Podiatristi uzmanı Nazlı Ekici çocuklara ayak sağlığı konusunda sunum yaparak sorularını da yanıtlamıştı. Sağlık ayaktan başlar diyerek bugünün çocuklarının geleceğe sağlıklı adımlarla devam edebilmesi için bundan sonra üzerimize düşen ne ise yapacağız diyerek sözlerini bitirdi. Kızılötesi ileri teknoloji ile çalışan bir tarayıcı (Podoscanalyser) ile gerçekleştirilen ‘yürüyüş analizi testi’ ile çocukların bir nevi ayaklarının röntgeni çekilerek, ayaktaki sorunları saptanmıştı.

Vali Coş, törende proje kapsamında Türkiye derecesi yaparak madalya alan öğrenciler ile yakından ilgilenerek, başarılarını kutladı.